ABD’nin New York Belediyesinde rakamları 2 milyon dolaylarında olduğu tahmin edilmekte olan fareler ile mücadele kapsamında hedefini büyüttü. New Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük şehri ve devletin "ekonomik başkenti" olarak bilinmekte olan 8 milyon 400 bin nüfuslu New York'ta fareler ile mücadele kapsamında 32 milyon dolarlık bütçesini ayırdı.

ABD'DE FARELER İÇİN DEV YATIRIM

New York Belediyesi yönetiminin, kentte insan sağlığına zararı bilinen bu farelerin aşağı yukarı yüzde 70'ini azaltması amacıyla 32 milyon dolar bütçe ayırmış olduğu açıkladı. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, yapmış olduğu söylemde, "Kemirgenleri New York'ta hayatın normal bir parçası olarak kabul etmemekteyiz." diye ifade etti.

GEÇTİĞİMİZ SENE FARELERDEN DOLAYI BİRİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, mücadelenin hedefi olarak Manhattan'ın Chinatown, East Village ve Lower East Side, Brooklyn'in Bushwick ve Bedford-Stuyvesant ve Bronx'ın Grand Concourse bölgelerinde olduğu bildirildi. Kent, mücadele dolayında eylül ayı içerisinde farelere karşı dayanıklı olarak güneş kompaktörleri kurarak telden imal edilmiş atık sepetlerini çelik kutular ile dönüşümü planlamakta.