Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile alakalı utanç verici ithamlarda bulunan The Economist dergisi halk oylaması neticelerinin Türkiye ekonomisine etkisini konu aldı. Dergi halk oylaması neticelerinin "İstanbul piyasalarında yüzde 760 katkı sağladığını ve çok hızlı bir şekilde bütüme olduğunu" dile getirdi.

16 Nisan'dan önce gerçekleşecek halk oylamasında hayır çıkması amacı ile, dergide propaganda yapan ve bu yönde yazılar paylaşan Avrupa medyası sonunda doğruyu görmeye başladı.

HAYIR OYU ÇAĞRISINDA BULUNMUŞLARDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösteren İngiliz dergisi The Economist, Türkiye'de diktatörlüğün baş gösterdiğini ve bu şekilde yönetilmek istendiğini belirterek hayır oyunun verilmesi çağrısında bulunmuştu.

EKONOMİ BAŞARISININ ALTINI ÇİZDİ

Halk oylaması sonunda milletin kararı evet olması ile gerçekleri görmeye başlayıp, bu yönde paylaşımlar yaptı. İngilizler, seçim başarısının altını çizerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zamanında gerçekleşen ekonomik büyümeleri hatırlattı.

ONLARDA KABUL ETTİ

The Economist'te paylaşılan açıklamada ; "Türkiye'de yatırımcılar Erdoğan'ın anayasa teklifinin yenilgiye uğraması halinde ülkede karışıklık çıkabileceğinden dolayı endişe içine girmiş olabilirler. Eski ama oldukça güvenilir bir klişedir: Yatırımcı asla belirsizlikten hoşlanmaz. Fakat Erdoğan yönetimi, İstanbul piyasalarında yüzde 760 büyüme ve hızlı ekonomik büyüme sağladı" şeklinde paylaşımda bulundu.