Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile Karacadağ Kalkınma Ajansının birlikte yürüttüğü organizasyonda Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt ve Bahreyn'den 50 iş adamı Şanlıurfa'da çeşitli araştırmalar gerçekleştirdi. 

Tarım ve hayvancılık alanında tiöareti ilerletmek amacı ile Türkiye'de olan Arap girişimciler, Körfez ülkelerinden 50 iş adamının dahil olması ile şanlıurda'da bir toplantı düzenlediler.Gerçekleşen bu toplantıya Vali Güngör Azim Tuna, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Türkiye Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile Karacadağ Kalkınma Ajansı yetkilileri de dahil oldu.

YABANCI YATIRICILARIN BURADA OLMASI ÇOK KIYMETLİ 

Şanlıurfa'da tarım ve hayvancılık kısımında çalışmalarla alakalı bilgi alan iş adamları, yetkililer ile iki ülke arasında gerçekleştirilecek yatırımlar ile alakalı yorumlar yaptı. Toplantıda Vali Tuna, şehrin tarım ve hayvancılık alanında oldukça önemli bir yerde olduğunu ifade ederek, GAP projesi ile beraber bu çalışmaların daha da çoğaldığını aktardı. Vali Tuna, "Yabancı yatırımcıların buraya gelmesi Şanlıurfa için çok kıymetli. Şanlıurfa senelerdir insanların huzur ve ferah içinde hayatlarını sürdürdüğü bir şehirdir. Burası geniş bir topluluğu besleyecek potansiyele sahip, burada gelecekte hem tarımda hem hayvancılıkta, ticarette çok önemli imkanlar mevcut iş gücü sorunu olmayan bir yer. Şanlıurfa'da yatırımda bulunmak isteyenlerle alakalı devletimizin sağladığı çok büyük ve önemli desteği mevcut. Bizde şehirde koordineli çalışarak bu şehire yatırımda bulunmak isteyen kişilere gerekli yardımları gösteriyoruz" açıklamalarını yaptı.