Afrika’dan gelen sıcakların vantilatör talebi zirveyi görmesine sebep oldu. Günlük aşağı yukarı 50 vantilatör satan satıcılar 4 bin Türk Lirasından daha fazla para kazandığını dile getirdi. Vantilatör satışlarından oldukça memnun olan satıcılar talepleri yetiştiremez hale geldi.

ÜCRETLERİ 80 İLE 150 TL ARASI DEĞİŞİM GÖSTERİYOR

Adana kentinde Afrika sıcakları hemen bastırması ile beraber aşırı sıcak ve nemli havanın ardından bunalan vatandaşların, çareyi yayla ya da denize gitmekte bulduğu görülüyor. Şehirde bulunanların ise serinlemek maksadıyla farklı yöntemlerin aramasına neden oldu. Maddi durumu olanların klima aldıkları, maddi sıkıntı yaşayanlar ise vantilatörleri tercih ettikleri kentte serinlemek isteyenler büyük bir alışveriş bereketi yaşandığı görüldü.

HAFTA SONU SICAKLARI İLE SATIŞLAR ARTTI

Vantilatör şirketi bayi sahibi Mehmet Timur, sıcaklar ile beraber satışların yükseldiğini bildirerek, "İnsanların bu sıcakların etkisinin ardından günlük vantilatör satışı çoğaldı. Gün boyu 30 vantilatörden aşağı satılmıyor çok güzel bir kazanç oldu. Hafta sonlarındaysa bu rakamın 100 ile 150 aralarında değişim gösterdiğini söyleyebilirim. Ücretlerin 80 ile 160 Türk Lirası aralarında seyrettiği vantilatörler var." dile getirdi.