General Motors'un Valencia kısmında bulunan fabrikalarına çarşamba günğ içinde yasa dışı şekilde el konuldu. Maruz kaldığı bu durum sonrasın da General Motors, bütün haklarını savunmak amacı ile yasal yollar üzerinden haklarını arayacaklarını ifade etti.

Dünya devlerinden biri olan General Motors'un fabrikalarına el konuldu. Şirketin, Valencia kısmın da bulunan tüm fabrikalarına el konulması ile bir takım zararlar oluştu. Bu kaldıkları durum ile 2 bin 768 işçinin zarar göreceğini açıkladı. Bu zararın sadece işçiler ile de değil 79 bayiyi de etkileyeceği ifade edildi.

TÜM ARAÇLARI VE MALLARI YASA DIŞI ŞEKİLDE ELE GEÇİRİLDİ

General Motors'un Valencia kısmında bulunan fabrikalarına el konulması sonrasında şirket tarafından hemen bir açıklama geldi. Yapılan bu açıklama da;

"Dün, General Motors Venezolana fabrikasına olması beklenmeyen bir şekilde kamu otoritesince el konuldu. Buna ilave olarak, araçlar gibi başka mallar da kamu otoriteleri tarafından yasa dışı şekilde fabrikadan götürüldü"

Yapılan açıklamada; bu kaldıkları durum sonucunda 2 bin 768 işçinin zarar göreceğini açıkladı. Bu zararın sadece işçiler ile de değil 79 bayiyi de etkileyeceği ifade edildi.