Motorine litre fiyatından gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydı ile 11 kuruşluk zam yapıldığı bildirildi. Ankara'da litre fiyatı ortalama olarak 4,37  Türk Lirasından satılan motorinin litre ücreti 4.48 Türk Lirası olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 4.32'den 4.43 Türk Lirası olacağı belirlendi, İzmir'de ise 4.36'dan 4.47 Türk Lirasına yükseleceği bildirildi.

EN SON 8 KURUŞ İNDİRİM OLMUŞTU

Dağıtım şirketleri belirlediği ücretleri rekabet ve serbesti sebebiyle firmaların ve şehirlere göre küçük çaplı değişim göstermesi belirleniyor. Motorinin litresine en son 9 Haziran'da 8 kuruş indirim yapıldığı biliniyor.

SABAH PETROL ÜRÜNLERİ İŞ VERENLER SENDİKASI’NDAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Rafineriden çıkış ücretinin değişikliğin beklenmediği için 6 Temmuz 2017 tarihi itibariyle geçerli olmak kaydı ile diğer yandan motorinin ise pompa satışı ücretinin 10 ya da 11 kuruş artması bekleniyor, otogazda ki ücretlerin ise 8 kuruşluk indirime girmesi beklenmektedir diye açıklanmıştı. Benzinde ki pompa satışı ücretinin ise bugün yani 5 Temmuz 2017 içerisinde bir değişimin yaşanmayacağını düşünüyoruz.

Petrol Ürünleri İş Verenler Sendikası diğer adı ya da kısaltması ile PÜİS, benzin ücretlerinde 12 ya da 13 kuruş kadar zam yapılacağı düşüncesinin hakim olduğunu bildirdi. Zam uygulandıktan sonra ücretlerin benzinin litre fiyatı tekrardan 5 Türk Lirası’nın üstüne gelmişti. Şu anda bile İstanbul'da ortalama 4.96 Türk Lirası'ndan satılan benzin litre fiyatı 5.08 ya da 5.09 Türk Lirası olarak belirlenmiş oldu.