Memur-Sen, 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. dönem toplu sözleşme toplantısında kamuda 4/B ve 4/C statüsünde görevli olan çalışanlarının kadroya alınması teklifinde bulundu. Çalışma hayatının çözüm bekleyen sorunları arasında bulunan teklif, yaklaşık 50 bin 4/Bile 19 bin 4/C'li personeli yakından ilgilendiriyor.

Hemen hemen 3 milyon 200 bin kamu çalışanı ile 1 milyon 900 bin memur emeklisi olmak üzere toplam 5 milyon 100 bin insanı ilgilendiren 4. dönem toplu sözleşmeleri, Memur-Sen ile Kamu İşveren Heyeti arasında 1 Ağustos Salı günü düzenlenecek.

Kamu çalışanları ile memur emeklilerinin 2018-2019'da maaşlarına yapılacak zammın değerlendirileceği toplantıda, kamuda 4/B ve 4/C statüsünde çalışan görevlilerin kadroya geçirilmesi isteğinin de bulunduğu birçok önemli konu pazarlık masasına yatırılacak.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı konuşmada, "Maaş ve sosyal yardımlara yapılacak artışların yanında 4/B ve 4/C statüsünde görevli kamu çalışanlarının kadroya alınması da teklifimizin esas kısmını oluşturuyor. Hemen hemen 50 bin 4/B ile 19 bin 4/C'li çalışanımızı ilgilendiren bu teklifimizin, derhal çözüme ulaştırılmasını istiyoruz. Bunu yanında kamuda ve KİT'lerde memur işi yapan fakat memur olmayan çalışanın KİT'lerde 2 sayılı cetvele, diğer kamu kurumlarında ise memuriyete geçirilmesini isstiyoruz.’ dedi.