TBMM’ye iletilen torba tasarıya göre, makaron veya yaprak sigara kağıdına ticari niyetle sarmalık kıyılmış tütün koyarak satanlara, 3 seneden 6 seneye kadar hapis cezasına çarptırılacak.

Söz konusu tasarıyla trafik ışığı, park, bahçe, tarihi ve ören yerlerinin ışıklandırılması özel dağıtım firmalarının elinden devralındı. Aydınlatma işlerinin bedeli, belediye ve ilgili kurumlar tarafından karşılanacak.

10 senesini tamamlamış lojmanlar ihale ile satışı gerçekleştirilecek. Bir takım Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığı’na iletildi. Türkiye tescilli sivil hava araçlarında özel eğitim görmüş silahlı güvenlik personelleri yer alabilecek.

SİGARA KAĞIDINDAN VERGİ ALINACAK

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sigara kağıdından özel tüketim vergisi alınacağını açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne de zam geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, OVP’yi açıklarken artık otomobillerin değerine göre vergilerinin artacağına da açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın verdiği bilgilere göre, otomotivin değeri de vergilemede esas oluyor ve değerine göre vergi yüzde 10-20 yükselecek. Binek otomobillerde Motorlu Taşıtlar Vergisi gelecek sene yüzde 40 fazla yükselecek. Diğerleri tekrardan değerleme oranında yükselecek.