Güney Afrika merkezli olarak Naspers Gruba bağlı olan, ülkemizdeki en ön sıralarda gelen e ticaret sitelerinin arasında ki Markafoni ile alakalı kritik bir karara bağlanılmıştı. Alınmış olan bu kararda ise şu bilgiler bulunuyor, Markafoni markasının 30 Haziran 2017 itibariyle ile tüm etkinlikleri sona erdirildi. Markafoni markasının kapatılmasıyla alakalı olan kararın süreci devam ettirildiği sırada, perde arkasından bir de pazarlığın yürütülmüş olduğu bilgisi geldi. 20 senedir İngiltere devletinde yaşamakta olan Armondi Tekstil firmasının patronu Cafer Mahiroğlu, Naspers Grubu ile el sıkıştığının bilgisi alındı. Yapılmış olan anlaşma kapsamına göre marka Markafoni, Mahiroğlu Grubuna geçtiği kesinleşti.

EN ZENGİN 100 İŞ ADAMI İÇİNDE

Markafoni sitesinin Cafer Mahiroğlu'nun Selectfashion.co.uk isimli online alışveriş sitesinde reklamları yer almaya başladı bile.
İngiltere merkezli Selectfashion.co.uk'un sahibi olarak tanınmış olan Cafer Mahiroğlu, İngiltere'nin 100 en zengin iş adamları arasında gösterilmekte ve batık markalara olan ilgisiyle adından pek çok kez bahsedilmiş durumda.
Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Markafoni'nin satış sürecinde ve ileriye yönelik tasarılarında hakkında yarın düzenlenmek istenen olan basın toplantısına katılım sağlayacak.