İngiltere’nin en zengin 100 iş adamları arasında gösterilen Türk işadamı Cafer Mahiroğlu, 2011 senesinde Güney Afrikalı Naspers grubunun kurmuş olduğu 270 milyon dolara satın alınan ancak geçen aylarda kapantılmış olan Markafoni markasının 15 milyon dolara satın aldığını açıkladı. Cafer Mahiroğlu, Markofoni markası amacıyla önümüzde olan üç senen içerisinde 15 milyon dolar yatırım yapılacak.

CUMA GÜNÜ TEKRAR AÇILACAK

Düzenlenmiş olan basın toplantısında konuşan Cafer Mahiroğlu, bir buçuk seneden bu tarafa Markafoni markasının takip ettiklerini ve sonunda 5 gün süren bir görüşme trafiği ile satın aldığını söyledi. Markofoni’nin bilinirliğinin çok kuvvetli olduğunu ve bunun en büyük avantajlarının olduğunu dile getiren Cafer Mahiroğlu, Cuma gününden itibaren sitenin tekrar aktif olacağını dile getirdi. Cafer Mahiroğlu, önümüzde seneden itibaren de Markafoni markasının Avrupa'ya açacağını kaydetmiş oldu.

“BU YATIRIMI HER YERDE YAPABİLİRDİM AMA VEFA BORCUM VAR”

E ticaret'te en önemli unsurların bilinirliği olduğunun altını çizen Cafer Mahiroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"E-ticaret'te şirketlerin çoğu zarar görüyor. Önümüzdeki senelerde de çok rakamda şirketlerin kayıp olacağını düşünmekteyim. Fakat Markafoni markası tüketicilerin kafasına kazınmış bir marka olduğu için paha biçilemez bir özelliği var.

Ben bir Türk işadamı olarak ülkeme karşı büyük bir sorumluluğum bulunuyor, vefa borcum var. Bu yatırımı dünyadaki her yerde yapabilirdim ama ülkemizde ve burada var olmayı tercih ettim. Ülkeme güvenim çok.” dedi.