Küresel Katılım Finans Zirvesi (GPAS) , 16-17 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

GPAS tarafından yapılan açıklamaya göre, parayı, üretim ve yatırımla genişletmeyi hedefleyen, insanı ve insani değerlere değer veren ‘İnsani Finans’ kavramı, finans sistemindeki bütün aktörlerin gelmesi ile birlikte İstanbul’da ele alınıyor. 16-17 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Küresel Katılım Finans Zirvesi, insani değerleri belirginleştiren yeni paylaşım ekonomisine inanan kişileri ve kurumları bir yerde toplayacak.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) organizasyonunda, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın destek vermesi ile gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yapması beklenilen programın kapanış konuşmasında ise Başbakan Binali Yıldırım’ın bulunması planlanıyor.

Programda, toplamda 50 ülkeden 10 binden fazla ziyaretçi, 1000 kurumsal katılımcı, 100 girişim sermayesi ve varlık fonun ile birlikte Tesla Motors CTO’su JB Straubel’in de içlerinde yer aldığı 200’den fazla konuşmacı bulunacak.