Fetullahçı Terör Örgütü yani FETÖ’ye yönelik yürütülmüş olan soruşturmaların ayrıca açılan davaların sebebi ile yurt dışına kaçmış olan ve hakkında yakalama kararı olan birden fazla şüphelisi yurt dışında bulunmakta.
Hakkında yakalama kararı olan baş hain Fetullah Gülen ve diğer hainler Emre Uslu, Ekrem Dumanlı, Hakan Şükür, Arif Erdem, Akın İpek'in yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya, yargı, Türk Silahlı Kuvvetleri, polis, eğitim ve iş dünyasının uzantısı da yer almakta.

15 TEMMUZ ETKİNLİĞİNE ENGEL OLMAK İSTEDİLER

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü organizasyonu bağlamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupalı Türk Demokratlar Birliği' nin (UETD) İngiltere ayağının yapmış olduğu anma organizasyonu, Londra' nın kuzeyinde yer alan, Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Walthamstow bölgesindeki Walthamstow Belediye Sarayı' nda yapıldı.

Düzenlenen etkinlik, terör örgütü yardakçılarınca engellenmek istendi. Terör örgütü PKK yanlısı hain 40 kişi, 350 Türk vatandaşının katıldığı anma töreninin yapıldığı binaya girmeye yeltendi. İngiliz polisi, bina önünde toplanan terör örgütü yanlısı gruba uzun süre müdahalede bulunmadı. Etkinliğe katılan Türk vatandaşları, eli kanlı terör örgütü PKK yandaşlarına müdahale etmeyen polise tepkde bulundular. Terör örgütü yandaşı olan grup, binaya taş ve su şişesi gibi cisimler atarken, bir polis memuru atılan taşla bacağından yaralandı.