Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatı 230.48 TL’den satılırken altının gramı ise 140.56 TL’den satılıyor. Spot altının ONS’u ise 1242.08 dolar olarak güne başladı.

ALTINDA SON DURUM

Altın Gram: 140,56 Türk Lirası
Cumhuriyet altını: 953,32 Türk Lirası
Tam altım: 950,94 Türk Lirası
Yarım altın: 460.96 Türk Lirası
Çeyrek altın: 230,48 Türk Lirası

ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

Altın, petroldeki düşüşle beraber FED’in faiz yükseltmesiyle alakalı olarak fikrinden etkilemesi ile kazancını koruma altına aldı.

Altın fiyatları, Petrol ücretlerinde bu hafta izlenen sert düşüşün FED’in bu sene diğer bir faiz yükseltmeye daha gitme fikri hakkında piyasayı yeniden yorumlar çıkmasına sevk etti.

ÇEYREK ALTIN 230.48 LİRA

Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için herkesin incelediği ücretlerden biri. Yani çeyrek altın sosyal hayatta da kendine yer edinmiştir. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınıyor ve bunların dışında pek çok farklı nedenlerden hediye olarak verilebiliyor. Türkiye’de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle telaffuz ediliyor bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edeni olan söylenebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok arttığı zamanlarda ise gram altına olan ilgi ve istek çoğalmaktadır.