İstanbul Ticaret Ofisi, genelkurmayda yaşanılanlar ile alakalı çatı davası başında gelmek üzere tüm Fetullahçı Terör Örgütü davalarında müdahil olma isteğinde bulunmaya çalışıyor. Fetullahçı Terör Örgütü'ne, yapmış olduğu hain darbe girişimi sonrasında birinci senesinde İstanbul Ticaret Odası'ndan ağır darbe gelecek. Davaya ilişkin müdahil anlamda katılma hakkı elde etmiş olanlar, süreçteki gidişatı değiştirmesi için kanıtları mahkemeye sunmaya hazırlanıyor, doğrudan ya da avukatlar aracılığı ile sanığa soru sorma hakkı edinmiş oluyor. İstanbul Ticaret Ofisi yönetiminin 13 Temmuz'da konuyu İTO meclisinde oylanılmış olacak. Yetkinin verilmesinin ardından tüm FETÖ davalarında müdahil olarak başvuru sağlayabilecek.

DAVALARI TAKİP EDECEĞİZ

Fetullahçı Terör Örgütü çatı davasına müdahillik isteğinde tarihi bir görev olduğunu söyleyen İTO Başkanı İbrahim Çağlar şunları konuştu: "İstanbul Ticaret Odası olarak darbe girişimine karışanların en sert şekilde cezalandırılması için oturumların müdahil olma hakkı istiyoruz. Türkiye özel iş alanı adına, bu davaların takipçisi olmak için elimizden geleni yapacağız."

SİGORTA KATILIM FONU ÖDENMEYE BAŞLANDI

Vakıf Katılım aracılığıyla 15 Haziran 2017’de 437 milyon 549 bin Türk Lirasını sigortalıya katılım fonu ödemesi yapılacak. Aynı tarih itibarı ile henüz ödeme yapılmamış olan tutar ise 536 milyon 853 bin TL oldu.