İSPARK, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanına yakın mesafede hizmete açtığı yaklaşık 3 bin 500 araç kapasiteli otoparklarında devrim gibi bir uygulama başlattığını duyurdu.

Özellikle havalimanı girişinde yolcu bekleyişinde olan araçların oluşturduğu uzun kuyruklar ve yol açtığı trafiğin ortadan kalkması amacıyla sürücüler, havalimanına 5 dakika mesafede yer alan İSPARK otoparklarına yönlendirilmesi planlanıyor.

Otoban kenarında bekleyen otomobillerin trafikte yol açtığı tehlikelerin önlenmesi ve güvenli bir parklanmanın yapılması sağlanacak 

ÜCRETSİZ SERVİS VE VIP BEKLEME ALANLARI

İSPARK otoparklarına otomobillerini bırakan ya da yolcularını almak için bekleyişte olan sürücülerin ring servisleri bulunacak. Sürücüler servisle gelen yolcuları otoparktan alarak hem emniyet şeridinde bekleme yapmamış olacak, hem de trafiğe neden olan uzun araç kuyruğu oluşturmayacak. Ayrıca otoparkta yer alan ring araçlarıyla yolcularını havalimanlarına güvenli bir şekilde gönderebilecek.

İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteği ile vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve trafik akışına katkı sağlamak amacıyla farklı uygulamaları hayata geçirdiklerini belirterek, İki havalimanında bulunan otoparklarımızda sürücülere 1 saat ücretsiz hizmet vereceğiz. Bunun yanında otopark ve havalimanları arasında yine ücretsiz ring seferleri düzenlemeye devam edeceğiz dedi.