Galatasaray Spor Kulübünün İstanbul’da bulunmakta olan Riva arsası için gerçek ihale 15 Haziran Perşembe günü yapılarak sonuçlandırılmıştı. İhaleyi FEMA İnşaat - KLV İnşaat ortaklaşa kazanırken, ortaklar fiyatı olarak 3 milyar 100 milyon Türk Lirası’na taahhüt etmişti. Şirket payı, 1 milyar 178 milyon önerilmişti.

SARI KIRMIZILI EKİBİN DEV KAZANCI

Şirketin payı yüzde 20, Emlak Konut gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın, yüzde 80'i ise Galatasaray'ın olacak. Sarı - Kırmızılı ekibin payına ise 942.4 milyon Türk Lirası düştü.

Uzun zamandır ihalesi beklenen arazi için yapılan ilk oturumda tavan teklif DAP Yapı firması tarafından Eltes İnşaat'tan gelmişti. Firmanın satışının tamamlanmasına 1 milyar TL önerdi, firma payı olarak da yüzde 10'una denk gelmekte 100 milyon Türk Lirası teklifini sunmuştu. İkinci yüksek teklif ise Fema İnşaat-KLV İnşaat yatırımcı ortaklığından gelmişti.

ANLAŞMA İKİ TARAFADA DEV KAZANÇ SAĞLADI

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Galatasaray Spor Kulübü, 29 Haziran 2016’da Riva’dan sonra Florya’da arsalar için protokol imzalamıştı. Riva’daki 1 milyon metrekarenin üzerinde arsanın değeri toplam 388.7 milyon TL olarak açıklandığı belirtildi. Florya’daki 22 bin 627 metrekarelik arsanın ücreti de aşağı yukarı olarak 120 milyon Türk Lirası olarak belirtilmişti. Buna göre Galatasaray’ın Riva ve Florya arazilerinin toplam değeri 508.7 milyon Türk Lirası. Başkan Özbek, 508.7 milyon Türk Lirası’nın ekspertiz değeri olduğunu, beklenen kazancın ise 1.5 milyar Türk Lirası olduğunu açıklamıştı.