Almanya’nın Haber Ajanslarından DPA’nın haberine göre, resmi kaynaklara dayandırılan yöneticiler, adil olmamış ticaretin programlarında da içinde korumacılık ile mücadelenin devam etmenin planladığı fakat ticarette yasal savunma araçları rolünün de kabul ettiğini kaydetmiş oldu.

DPA’nın haberinde diğer yönden yetkililerinde, Amerika Birleşik Devletleri'ni Paris İklim Değişikliği Anlaşması'ndan çeken Başkan Donald Trump ile anlaşmanın varılması amacıyla mücadele ettiği aktarılmış oldu.

4 BİN 800 GAZETECİ KATILDI

Bugün 8 Temmuz ikinci ve son gününde zirvede, aşağı yukarı 65 devletten 4 bin 800 basın mensubunun akredite olduğu zirve toplantısında, kapanış toplantısının ardından G 20 Başkanlığı’nın basın toplantısı düzenleneceği bildirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G 20 Zirvesi süresince çok fazla sayıda liderin ikili görüşmeleri sonrasında görüşülmesi düşünülüyor.

LİDERLER HAZIR BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temsil edeceği Hamburg'ta düzenlenecek G 20 Zirvesi'nde "İstikrarın devamı, sürdürebilirliğin güncellenmesi ve sorumluluğun üstlenilmesi" gibi 3 ana başlığı altında uluslararası anlamda büyük ekonomisi olan liderler hazır bulunacak. Dünyanın yoğun ilgiyle izlediği G 20 zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşme gündemde yer alıyor.