Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yeni projeleri imal etmeye, ticari bölge satışı ayrıca proje devir işlemlerinin sürmesine devam ediyor.

2016 senesinde aşağı yukarı 1,5 milyarlık kesin kâr ve 7,6 milyar Türk Liralık satış gerçekleştirmiş olan Emlak Konut bu yıl 1.8 milyar TL net kar hedefliyor.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın bu yılın ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon Türk Lirası değerinde, 2 bin 833 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirmiş oldu. Şirket 'Güçlü Türkiye için Birlik Vakti' kampanyası ile alakalı 2 ay boyunca toplam 2 bin 722 tane bağımsız alanın satışının tamamlanmış oldu.

İstanbul Bahçeşehir 2. Kısım Bahçekent Emlak Konutları:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait olan Bahçekent Emlak Konutları'nda satış yetkisinin Turyap'a verilmiş oldu 504 dairenin satışı bitirildi. Proje kapsamında tapunun devir işlemi başlatıldı.

İzmit Körfezkent 3. Etap Emlak Konutları:

TURYAP'ın ön talebini toplamış olduğu İzmit Körfezkent 3. Etap Emlak Konutları projesi kapsamında TURYAP'a devredilmiş olan konutların satışını bitirildi ve proje tapu devirin tamamlanmaya başlanmış oldu.

İstanbul Kayaşehir Emlak Konut Başakşehir Evleri:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla satış yetkisi Turyap'a verilmiş olan Emlak Konut Evleri projesi tapu devir işlemi tamamlanmaya başlandı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA EMLAK KONUT, REKOR BAĞIŞTA BULUNDU

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamuyu Aydınlatma Platfrmu'na yani KAP’a sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında bağışta bulunmasının hakkında birkaç açıklamada bulunmuştu.

Bu açıklamaya göre firma, Çamlıca'da inşaatı sürmeye devam eden Çamlıca Camisi'ni yapmakta olan İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne 12 milyon 500 bin Türk Lirası hacminde dev gibi bir bağış yaptığını bildirmişti.

Açıklama şu şekilde yapıldı:

Sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında eğitim, kültür, sanat etkinliğine destek vermek amacı ile halen Çamlıca'da inşası sürmeye devam eden; cami, Türk İslam Eserleri müzesinin, sanat galerisi, kütüphane, el sanatları atölyesi ve konferans salonu inşasının yapmaya devam eden "İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği"ne Firmamız aracılığıyla 12.500.000 Türk Lirası bağış yapıldı.