Antalya'nın Muratpaşa ilçelerinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na ait bulunmuş olan Arazinin Satışının Karşılığı Kazanç Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu gerçekleşmiş oldu. İhalenin ardından en yüksek teklif vermiş firmalar da belli olmuş oldu. EN

YÜKSEK TEKLİFİ KABATAŞ GAYRİMENKUL

Yapılan ihale kapsamında Kabataş Gayrimenkul, 610 milyon TL’lik bedel ile en yüksek teklifi verildi. İhale sonucunda belirlenecek olan kesin mali teklif 2. oturumda alınacak.
Muratpaşa Bahçelievler 12581 ada 6 parsel numarası olan arazinin emsal değerinin 1.50 olarak belirlenmiş oldu. Araziyi ticaret ve turizm bölgesi inşası tamamlanacak.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının Muratpaşa arazisi emsale esas alınarak inşaat bölgesi 60 bin metrekare, arazi alanın ise 40 bin metrekare.

ŞİLE ARAZİSİNİN İHALESİ YAPILDI

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın düzenlemiş olduğu ilk oturuma İdealist İnşaat ve İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İş Ortaklığı katılım sağladı. Arazi satışının karşılığı olarak satış toplam kazancı 50 milyon Türk Lirası teklif sunmuş olan İdealist İnşaat ve İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, arazi satışı karşılığının firma payı olarak toplam kazanç olarak ise bu rakamların yüzde 25'ine karşılık gelmiş olan 87 milyon 500 bin Türk Lirası Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na önermiş oldu.
İki parsel ve adanın oluşturduğu ve 17 bin 933 metrekare genişliğinde sahip arazi, konut ve tercihli turizm bölgesine uygun olduğunu açıklamıştı.