Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında temeli atılmış olan ve yapımının sonu görünen dev Çamlıca Camisi'nin inşaatında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan büyük bir bağış geldi.

EMLAK KONUT’TAN DEV BAĞIŞ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamuyu Aydınlatma Platfrmu'na yani KAP’a sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında bağışta bulunmasının hakkında birkaç açıklamada bulundu.

Bu açıklamaya göre firma, Çamlıca'da inşaatı sürmeye devam eden Çamlıca Camisi'ni yapmakta olan İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne 12 milyon 500 bin Türk Lirası hacminde dev gibi bir bağış yaptığını bildirdi.

İLK BAĞIŞI BU DEĞİL

Ülkemizde halka açık olarak sunulmakta olan en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı firması olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, daha öncesinde de yani 2014 senesinde 10 milyon Türk Lirası hacminde, 2015'te 12 milyon Türk Lirası hacminde, 2016 senesinde ise 8 milyon Türk Lirası değerinde dev bağışlarda bulunmuştu. Firmanın İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne yaptığı son bağışının rakamı ile toplamda 42 milyon 500 Türk Lirası değerinde bağış yapmış oldu.

EMLAK KONUT’UN AÇIKLAMASI ŞÖYLE

Sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında eğitim, kültür, sanat etkinliğine destek vermek amacı ile halen Çamlıca'da inşası sürmeye devam eden; cami, Türk İslam Eserleri müzesinin, sanat galerisi, kütüphane, el sanatları atölyesi ve konferans salonu inşasının yapmaya devam eden "İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği"ne Firmamız aracılığıyla 12.500.000 Türk Lirası bağış yapıldı.