Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı’na yani TOKİ’ye bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Gebze’de yapımı devam eden 3.etap projesi hem bulunduğu bölge yönünden hem de yeni ödeme şekilleri ve avantajları ile satışına devam ettiğini açıklandı.

27 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA EV SAHİBİ YAPIYOR

Gebze Emlak Konutları 3. Etap projesinde bulunan; 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipinden oluşan 1850 adet konutun, 37 bloğu bulunmakta. Gebze Emlak Konutu; açık ve kapalı otopark, sosyal tesis ve süs havuzları çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yüzde 70 yeşil alan 24 saat güvenlik konforlu hayat sunacak. Sınırlı sayılardaki dairelerin erken gelmiş olan satın alma işlemini gerçekleştirmiş olacak.

BU FIRSATTAN YARARLANMAK İSTEYENLERE ÖDEME ŞARTLARI ŞÖYLE

Katma Değer Vergisi içerisinde bulunan satışın bedelinin nakit olarak ödenmesi yani bunun içine banka kredisi de dâhil olmak durumunda yüzde 15 indirim yapacak.

Katma Değer Vergisi içinde olan satış bedelinin en az yüzde 7.5 peşin fiyatına, yüzde 7.5 satış gerçekleştiği tarihinden ardından 6 ayda 1 ara ödeme, yüzde 15 konut tesliminde ara ödeme alınması kalan tutar ise 60 aya vade farksız veya aylık yüzde 0.50 vade farkı ile ya da tüfe artışı ile 120 aya kadar vade yapılması TÜFE’li satışlarda geçerli olmak kaydı ile vadelendirilen tutarların ise her altı ayda bir her yılın 1 ve 7 Aylarında TÜİK aracılığıyla açıklanan TÜFE oranı üstünden artış sağlanmış olacak.

Satın almak isteyen vatandaşlar daha detaylı bilgi için araması gereken numara: 0262 642 68 66 67