19 Haziran Pazartesi günü Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın gerçekleştirmiş olduğu Zeytinburnu Askeri Lojmanların bulunduğu 97 bölümlük arazisine 1 Milyar 730 Milyon Türk Liralık Güney Gayrimenkul, Baş Yapı İnşaat, Esta İnşaat ve Elit Vizyon Yapı İş Ortaklığı olmuştu.

KASA 2 GÜNDE DOLDU TAŞTI

Haziran ayının 15’inde gerçekleşmiş olan Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul’da bulunan Riva arazisi için düzenlenmiş olan ihalede 3 milyar 100 milyon Türk Lirası fiyatla yalnızca iki projeden toplam kazanç 4 milyar 830 milyon Türk Lirası teklif verildi. Diğer yandan yapılmış olan ihaleler için devlet önemli seviyelerde olumlu etkisi olduğu bildirildi. Zeytinburnu ihalesinin 640 milyon 100 bin Türk Lirası kazancına ulaşmış olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Galatasaray’ın Riva arazisinden kendine düşen payı ise 250 milyon Türk Lirası olacağı düşünülmekte. Bu sayede 2 gün içerisinde ki ihale bedelinin Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın cebine 890 milyon Türk Lirası kesin kazanç elde etmiş oldu.

EMLAK KONUT’UN DEV HEDEFİ

Diğer yandan her iki ihale süresince satış kazancının hedefi olarak düşünülen üzerine adımı atılırsa, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kazancı da aynı oranlarda artarak yükseleceğe benzeyecek. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2017 senesi içerisinde 8 milyar Türk Lirası hacminde bulunan satış gerçekleştirmek ve 2017 yılının içerisinde 1 milyon 279 bin 513 metrekarelik satış yapma amacı gütmekte.