Güney Gayrimenkul, Baş Yapı İnşaat, Esta İnşaat ve Elit Vizyon Yapı İş Ortaklığı tarafınca henüz iki gün önce Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Zeytinburnu’ndaki askeri lojmanlarda yer almış olduğu 97 dönümlük arazisi amacıyla 1 milyar 730 milyon TL’lik teklif verilmiş oldu. Önceki gün gerçekleştirilmiş olan Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul’daki Riva arsasının ihalesinde ise ortaya çıkarılmış olan 3 milyar 100 milyon TL’lik ücretle yalnızca iki projede toplam olarak kazanç düşüncesi 4 milyar 830 milyon TL’ye çıkarıldı. Diğer yandan yapılmış olan ihalelerin devlete büyük oranda katkı sağlamış oldu.

EMLAK KONUT, TARİHİNDE Kİ EN YÜKSEK BAĞIŞ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamuyu Aydınlatma Platfrmu'na yani KAP’a sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında bağışta bulunmasının hakkında birkaç açıklamada bulunmuştu.

Bu açıklamaya göre firma, Çamlıca'da inşaatı sürmeye devam eden Çamlıca Camisi'ni yapmakta olan İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne 12 milyon 500 bin Türk Lirası hacminde dev gibi bir bağış yaptığını bildirmişti.

Açıklama şu şekilde yapıldı:

Sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında eğitim, kültür, sanat etkinliğine destek vermek amacı ile halen Çamlıca'da inşası sürmeye devam eden; cami, Türk İslam Eserleri müzesinin, sanat galerisi, kütüphane, el sanatları atölyesi ve konferans salonu inşasının yapmaya devam eden "İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği"ne Firmamız aracılığıyla 12.500.000 Türk Lirası bağış yapıldı.