Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme toplantılarında memurlara ve memur emeklilerini ilgilendiren pek çok istek karara bağlanacak. Bunlardan biri de Ramazan ve Kurban bayramlarında memurlara ve memur emeklilerine ikramiye verilmesi yer alacak.

MÜJDE BEKLENİYOR

Hem Memur-Sen'in hem de Türkiye Kamu- Sen'in istekleri arasında yer alan ikramiye gerçekleşirse, toplam 5.1 milyon memur ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesinde güzel bir müjde verilecek. Memurlar ve memur emeklileri için bayram ikramiyesinin verilmesi, SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de umut niteliğinde olacak.

Memur-Sen'in 2 sene önce yapılan toplu sözleşmede memur emeklileri için istenilen promosyon, tüm emekliler için gerçekleştirilmişti. Eğer bayram ikramiyesi kabul edilirse, uygulama SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de uygun olacak. Böylece emekliler, promosyon gibi bir ek gelire sahip olacaklar.

Senede 2 defa Ramazan ve Kurban bayramlarında toplu para alabilecek. Memurlara ve emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi senelerdir günden konusu oldu. Konfederasyonlar, 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmelerin karara bağlanacağı 4. dönem toplu sözleşmede bayram ikramiyesini öncelikleri arasında yer verdi.

Memur- Sen, Ramazan ve Kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi verilmesini, tutarın da bin 915 lira olmasını konuşacak. Karar merakla bekleniyor.