Ülkemizde pek adı duyulmayan ve kullanıcısı fazla sayılara ulaşmayan 700 milyon dolar değerinde bulunan ünlü stream müzik oluşumlu sitesi Soundcloud uygulaması zor günler geçirdiği haberi gündeme düştü. Spotify uygulaması ayrıca Deezer uygulamasının daha öncesinde dünya vatandaşlarına ulaşmış olan ve dünya tarafından zamanında yoğun ilgiyle karşılaşan Soundcloud iki yıldır zararları ile uğraşmaktaydı.

173 KİŞİNİN İŞTEN ÇIKARILMASINA SEBEP OLDU

Financial Times gazetesinde yer alan habere göre; firmanın kurucu ortağı olarak yer alan Alex Ljung'un yaptığı açıklama sırasında firma çalışanlarının yüzde 40’lık kısmına denk gelen 173 kişilik kadrolu çalışanın işten çıkarılmasına karar verildi.

OFİSLERİNİDE KAPATACAĞINI DUYURDU

Firma 173 kişinin işten çıkarılmasına ilişkin daha da sayının artacağı hakkında bilgi verdi. Almanya merkezli Soundcloud ofislerinde de yarısını kapatılacağını duyurdu. Kapatacağı ofislerin aralarında yer alan Londra'daki ve San Fransisco'da yer alan ofisler de bulunmakta.

İKİ YILDIR ZARAR EDİYOR

Kazançları arasında her geçen sene artmış olan Soundcloud, kârlılık hakkında problemler yaşamakta. Rekabet ortamı da artış göstermesiyle firma 2015 senesinde 51 milyon euro, 2016 senesinde ise 39 milyon euro zarar ettiği biliniyor.