Dolar yatırımcısının yüzünü bir türlü güldürmüyor. 4 lirayı görür umuduyla alınan Dolarlar yatırımcısının elinde patladı.

FED İSTİFASIYLA 3,43'ÜN ALTINA İNDİ

Kuzey Kore gerilimiyle beraber, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kongre'nin Demokrat üyeleriyle, ABD yönetiminin borç tavanını uzatma konusunda uzlaşmasıyla 3,45 lira sınırına kadar yükselme gösteren dolar, Fed içinde isimi "faiz artırma yanlıları" arasında sayılan Fisher'in istifasıyla 3,43 liranın da altına inmiş durumda.

AMB'NİN KARARIYLA DİBE VURDU

Dolar, Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) mevcut genişleme politikasını sürdüreceğini gösteren kararı sonrasında düşüşlerini sürdürdü ve 3.4080 lirayı gördü.

DESTEK NOKTASI KIRILIRSA 3,37 HAYAL DEĞİL

Bu arada paritenin günlük kapanışını 3,4076 destek noktasının altında yapması sonraki destek seviyesi olan 3,3780 seviyelerinin habercisi olacak.

Dolar/TL, beklentileri karşılayamayan ABD "istihdam" raporunun ardından sert bir şekilde 3,44 seviyelerinden 3,40'nin altına gerileyerek yılın en düşük seviyesini gördü.

Yurt içinde Kurban Bayramı tatili sebebiyle piyasaların kapalı olduğu günde, uluslararası piyasalarda dolar/TL, ABD'de ağustos tarım dışı istihdam verisinin beklentilerden kötü gelmesinden sonra 3,4175'e kadar gerileyerek senenin en düşük seviyesine indi.