Hükümet herkes ev sahibi olsun diye geçtiğimiz sene başlatmış olduğu 'konut hesabı' programına ilgi yoğun bir şekilde devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yürütmüş olduğu uygulamanın Ağustos 2016 tarihi boyunca aşağı yukarı 12 bin kişinin başvuruda bulunduğu program büyük ilgi gördü. Vatandaşların 13 farklı bankadan açılmış olan hesaplarının toplam rakamı ise 60 milyon Türk Lirasını geçti. Ev sahibi olma hayali kuran vatandaşların, konut hesabında 5 sene süresince düzenli olarak ödemenin yapılmasının ardından devletten 16 bin Türk Liralık yardım alacak. Konut hesabının uygulaması ardından başladığı Ağustos 2016'dan itibaren 12 bin vatandaşın konut hesabının için başvuru yapmış oldu.

DEVLET KATKISI ALMAK İSTEYENLER DİKKAT

Konut hesabıyla ilgili programın devlet katkısından faydalanmak isteyenler Türk vatandaşı olmak, ev sahibi olmamak ve konut hesabında en az 3 sene süresince düzenli ödeme yapmak gerekmekte.

EMLAK KONUT’TA 27 BİN PEŞİNATLA EV SAHİBİ YAPIYOR

Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı iştirakiyle Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Gebze’de sürmekte olan üçüncü etap projesi hem bulunduğu bölge tarafından hem de yeni ödeme şekilii ve avantajları ile satışa devam edildiği bilgisi geldi.

Gebze Emlak Konutları üçüncü etap projesinde bulunmakta olan; 2+1, 3+1 ve 4+1 daire cinslerinden oluşan 1850 tane evin, 37 bloğu bulunuyor. Gebze Emlak Konutu; açık ve kapalı otopark, sosyal tesis - süs havuzu çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu, yüzde 70 yeşil alanı 24 saat güvenlik hizmeti ayrıca konforlu hayat sunma standartlarıyla alıcıyla buluşuyor. Sınırlı rakamlarda konutun erken gelecek olan birey kapmış olacak.