Yeni Şafak gazetesinin ekonomi yazarları arasında olan Doçent Doktor Hatice Karahan, AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi sorumlusu baş danışmanı görevine getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu baş danışmanlarının arasında Yiğit Bulut ve Cemil Ertem de yer alıyor.

PEKİ HATİCE KARAHAN NE İŞLE UĞRAŞIR?

Doçent Doktor Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden onur seviyesinde mezun oldu. Bu durumun ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde İktisat yüksek lisans eğitimi görerek başarıyla tamamladı doktora çalışmasını ise yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. 2006 senesinde Ekonomi doktorası tamamlayıp Syracuse Üniversitesi’nde ekonomi dersleri ile ilgili bilginin ardı sıra, Center for Policy Research içerisinde araştırma ve analizci olarak görev yaptı.

TUBİTAK DANIŞMANLIĞI GÖREVİ YAPTI

Ülkemize dönmesinin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders vermeye başladı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nda danışmanlık görevi verildi. 2014 senesinde makroekonomi alanında doçentlik unvanını almaya layık görüldü. TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyalarında çeşitli kurumları içinde ekonomi danışmanlığı yapan Hatice Karahan, 2015 senesinden bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü'nün kurucu başkanlık görevi sürdürmektedir.

YILIN EKONOMİ YAZARI SEÇİLDİ

2014 senesinden bu zamana kadar Yeni Şafak Gazetesi'nde düzenli olarak ekonomi yazıları gönderen Hatice Karahan, 2016 EBBÖ Ödülleri alanında "Yılın Ekonomi Yazarı" seçildi.