Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sosyal medya yani Twitter hesabından yapmış olduğu bildiride, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Mahmutbey gişelerinin olduğu ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden sonra şu anda da Çamlıca’da bulunan yol gişesine Serbest Geçiş Sistemi yani SGS kurulacağını sosyal medya hesabından belirterek ifade etti.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR

“FSM Köprüsü, Mahmutbey Gişeleri ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden sonra şimdi de Çamlıca Gişelerine Serbest Geçiş sistemi kuruyoruz.”
“Çamlıca Gişelerinde yarın Serbest Geçiş Sistemi çalışmalarını başlatıyoruz. 30 Ağustos'ta hizmete açacağız.”

ÇAMLICA GİŞESİ 30 AĞUSTOS’DA HİZMETE BAŞLIYOR

Çamlıca gişelerinde yarın Serbest Geçiş Sistemi çalışmalarının başlayacağını paylaşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bunu 30 Ağustos'a yetiştirmeye çalışacaklarının altını çizdi.

SERBEST GEÇİŞ SİSTEMİ NEDİR, NE ZAMAN BAŞLADI?

Şirket üstünden çalışmalarını sürdürüldüğü Serbest Geçiş Sistemi, Boğaz köprülerde ocak ayı içerisindeyken kullanıma başlatılacak.
HGS etiketi ile OGS cihazını aynı anda okuma sağlayacak olan sistem dahilinde, geçiş ücreti sürücü içim hesabından otomatik düşürülecek. Sürücü, şerit değiştirmeden geçiş yapmayı sağlayabiliyor yeni sistemin problemsiz işlediğinin test edilmesinin ardından ardından kurulduğu yerlerdeki HGS ve OGS gişeleri kaldırılacak.