Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Federasyonu yani MOSFED Başkanı olan Ahmet Güleç, Anadolu Ajansı basın mensubuna verdiği demeçte, mobilya, kağıt ve orman mahsulleri sektörünün, senenin ilk yarısının yüzde 3.3'lük yükselme ve 2 milyar 139 milyon 190 bin dolarlık ihracat ile kapatıldığını dile getirdi.

KDV’deki indirimin mobilya sektörüne de son seviyede pozitif olarak yansıdığını dile getiren Ahmet Güleç, bu iş alanının önünün de açıldığını işaret ederek kayıt dışı önlemi alındığını dile getirdi.

30 BİN İŞÇİ ARIYORLAR

KDV’deki indirim, iş alanı açısından da aşırı derecede fayda edeceğini dikkat çeken Ahmet Güleç, şunları söyledi:

"Bu işin kesinlikle çok büyük faydası olur ve oldu da zaten. Bütün imalatçılarımız işçi aramakta. Bugün mobilya iş alanı olarak her yerde istihdam var, İnegöl'de, Kayseri'de, Ankara'da, İstanbul'da işçi bulamıyoruz. İki cins işçi arama işlemine başladık; birincisi tabi ki nitelikli işçi. Tasarımcı ve mühendisler bizim için önemli ama okulu bitirip gelmiş sıfır işçi de bizim için son derece önemlidir. Bunlar da zaten desteklerin sayelerinde mobilya sektöründe iş verilmeye başlandı. KDV’deki indirim devam ederse sene sonuna kadar 50 bin ek iş alanı sağlamış olmayı hedefliyoruz.” diyerek ifade verdi.