Başbakan Binali Yıldırım, “Trafikte Yüzde 100 Yaşam” projesi kapsamı altında Ankara'da konuşma yaptı.

Konuşma sırasında öne çıkan satır başları ise şöyle gerçekleşti;

Yasaklamayla ceza vermeyle tehdit etmeyle elde edilen başarının sınırlı olduğu kesindir. Alt yapı ismine çok reel adımlar attık ve atıyoruz. Geçen 14 sene içerisinde ulaşım alanında hatırı sayılır görevleri icra ettik.

TRAFİKTE YÜZDE YÜZ YAŞAM

Ülkemizde yol güvenliğinin yeni hedefi olarak trafikte bulunan yüzde 100 yaşam projemiz var.

Daha fazla olarak refah için daha yüksek güncelleme için daha fazla bireyin mutluluğu amacıyla harcamalarımızın gereken kaynak kazalar için kaybetmekteyiz.

Bizim inancımıza göre bir kişinin yaşatılması bütün insan oğlunun yaşatılmasına değerdir. Olumsuzlukların ön plana çıkarmak istemiyoruz. Güzel işlerin ön plana çıkarılması planlıyoruz. Bu nedenle gündemin Avrupa Birliği ile Türkiye aralarında daha fazla görünür hale getirmeyi planlıyoruz.

"YOLUN KRALI OLMAZ YOLUN KURALI OLUR”

Biz yollarımızı yaparken yollarımızı açarken bir şey söylemiştik. Ey vatandaşlar biz yollarımızı size yarar sağlasın diye inşa ettik hayat kalitenizi yükseltmek amacıyla yaptık. Ama şunu unutmayın sakın yolun kralı olmaz yolun kuralı olur.

Biz bunları söylerken bir kural daha söylemiştik, bunun da patenti şahsen bana ait. ‘Yollarda trafikte hız felakettir internette hız berekettir.’