Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı Bloomberg HT-Habertürk ortak yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Şimşek, konuşmasında hazinede borç sıkıntısının yaşanmadığını belirterek, ‘Biz ekonominin daha fazla canlanmasını, ülkemizin tasarruf fırsatlarının, kaynak sorununun çözülmesi yolunda bu maliyete katlanacağız. Ekonomiye altını kazandırmak, atıl olmaktan çıkarmak, sistemde kaynakları ve kaynak çeşitliliğini çoğaltmak için hazine olarak maliyete katlanmamız gerekiyor.’ dedi.

İNDİRİMLİ VERGİ İÇİN SAYILI GÜNLER KALDI

Diğer yandan, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın "Süreyi uzatmayacağız" dediği beyaz eşya, konut ve mobilyada indirimli vergi uygulaması 30 Eylül'de sona ermekte. Bu üç sektörde 1 Ekim'den itibaren eski vergi oranlarına dönülecek. O yüzden evlenecekler elini çabuk tutsun dedi.

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonominin tekrar canlanmasına fayda vermek ve konut satışlarını yükseltmek için peş peşe iki defa kampanya düzenleyen gayrimenkul sektörü, üçüncü kampanyası için hazırlıklara başladı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonominin tekrar canlanmasına fayda vermek ve konut satışlarını yükseltmek için peş peşe iki defa kampanya düzenleyen gayrimenkul sektörü, üçüncü kampanyası için hazırlıklara başladı.