Ankara’da, meslekten atılan eski emniyet mensupları ve içlerinde eski bakanlık çalışanlarının da yer aldığı kişilere karşılık yapılan operasyonlarda tam 55 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı kurumlara karşılık operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlarda, içlerinde ilişiği sonlandırılan ve şu an hala orada görev alan çalışanlarında olduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Emniyet müdürlüğüne götürülen kişilerin sorgulama işlemlerinin hala sürdüğü ifade edildi.Sorguları bitmesi ardından emniyetteki işlemleri sonlandırılarak adliyeye yönlendirilmesi bekleniyor.

Diğer taraftan aynı soruşturma çerçevesinde, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de  FETÖ mensubu olduklarını tespit ettikleri, meslekten ihraç edilen eski emniyet üyelerine karşılık operasyon gerçekleştirdi.

Bu doğrultuda toplamda 30 kişi gözaltına alınırken, şu an itibari ile kaçak olan kişilerinde yakalanmasına karşılık operasyon başlatıldı. Yapılan operasyonlar ile kaçmakta olan hain FETÖ üyelerinin en kısa sürede yakalanması bekleniyor. Bu kişilerin yakalnaması ile şu an kaçak olan FETÖ üyelerinin de yargı önünde hesap verme süreçleri başlamış olacak.