Türkiye’nin trafiğini rahatlatması için inşa edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını bizzat yaptığı Asya ve Avrupa kıtalarını ilk defa deniz tabanında güzergah açılmış olan iki katlı karayolu tüneli Avrasya Tüneli’ne uluslararası geçerliliği olan bir ödül daha aldığı duyuruldu.

BU ÖDÜL İLE BERABER 8. ULUSLARARASI ÖDÜLÜNÜ ALMIŞ OLDU

İstanbul'da seri, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımı babında en önemli alternatifleri olarak gösterilmekte olan Avrasya tüneli, Koreli mühendislerce 2017 senesinin yapısı olarak seçti. Kore İnşaat Mühendisleri Derneği KSCE - Korean Society of Civil Engineers 'Altın Kategori'de 2017 'Yılın Yapı Ödülü'ne Avrasya Tüneli'ni seçti.
Maliyeti ve yapım aşaması süresince Avrasya Tüneli'ne verilen sekizinci uluslararası ödül olan Kore İnşaat Mühendisleri Derneği'nin 2017 Yılın Yapı Ödülü, aldığı diğer ödüller gibi sergilenmek üzerine Avrasya Tüneli Müzesi'ne konulacağını duyurdu.

BAŞBAKAN YILDIRIM, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE HAVALİMANININ İNŞAATINI İNCELEDİ

Üçüncü Havaalanın ulaşımın kolaylaştırılacağını sağlamasını dikkati çeken Başbakan Binali Yıldırım, "Vatandaşların şehrin merkezinden havaalanına ulaşabilmesinin amacıyla metro bağlantısı yapıldığını, diğer yandan devlet ve otoyol ile bağlantısını sağlamamız amacıyla çalışmaların sürdürmeye devam etmekteyiz. Şu hali ile havalimanının yüzde 55'i bitirildi. 2018’in 29 Ekim'inde açmış olacağız." bilgilendirmede bulunmuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, dünya üzerinde bulunan sayılı planlar arasında yer almakta olan Üçünçü dev havalimanı inşaatının ilk bölümde 90 milyon yolcunun hizmete vereceğini vurgulamasıyla şu sözleri söylemişti:
"Dünyadaki en büyük olacak olan üçüncü havalimanının inşası ölçeği kadar, hatta daha da üstünde. Bu sayede havalimanımızın devreye girmesi ile ülkemiz; Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya'nın havacılık alanında buluşma merkezi haline getirmiş olacak.” ifadesinde bulunmuştu.