Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Antalya’da satışa çıkardığı Antalya Muratpaşa ihalesi sonuca ulaştı. İhalede 4 firma bulunurken, en yüksek teklifi Mesa Mesken İnşaat verdi. Mesa, 1 milyar 60 milyon TL ile en yüksek teklifi verirken, Emlak Konut’a arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak bu rakamın yüzde 28.5’ine denk olan 302 milyon 100 TL teklif etti.

Elde edilen bilgilere göre, ilk oturumun 18 Temmuz’da gerçekleştiği ihalede en yüksek teklifi 610 milyon TL ile Kabataş Gayrimenkul & Rönesans ortaklığı yapmıştı. İş ortaklığı arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak bu rakamın yüzde 28’ine denk olan 170 milyon 800 bin lirayı Emlak Konut’a önermişti.

12 KATLI PROJE YAPILACAK

Ticaret ve turizm alanı imarlı arsanın genişliği 40 bin metrekare. Toplam 60 bin metrekare inşaat hakkına sahip olan arsada 12 katlı proje hazırlanabilecek

Emlak Konut’tun yaptığı açıklamalarda, arsa üzerinde iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi ticari, kültürel ve sosyal tesisler, otel, motel, tatil köyü, apart otel gibi konaklama tesisleri, restoran, lokanta, düğün salonu gibi eğlenceye alanları, , yönetim binaları, banka ve finans kurumları bulunacak.