Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatı 233.36 TL’den satılırken altının gramı ise 142.31 TL’den satılıyor. Spot altının ONS’u ise 1220.64 dolar olarak güne başladı. Döviz kurlarındaki artışın yaşanmasının ardından altının gram fiyatı da 142.31 lira seviyesinde dengeledi.

7 TEMMUZ SAAT 8:30 ALTIN FİYATLARI

Altın Gram: 142,31 TL

Cumhuriyet altını: 962,15 TL

Tam altım: 959,75 TL

Yarım altın: 466,73 TL

Çeyrek altın: 233.36 TL

4 Temmuz Salı günü 139 liraya kadar gerileyen gram altın bugünde dünün fiyatında başladı iki gündür 142 lira da seyretmekte olan altın düğün sezonunun açılmasıyla fiyatların artışı beklenmekteydi.

ÇEYREK ALTIN 233.36 TL

Altın, petroldeki düşüşle beraber FED’in faiz yükseltmesiyle alakalı olarak fikrinden etkilemesi ile kazancını koruma altına aldı.

Altın fiyatları, Petrol ücretlerinde bu hafta izlenen sert düşüşün FED’in bu sene diğer bir faiz yükseltmeye daha gitme fikri hakkında piyasayı yeniden yorumlar çıkmasına sevk etti.


Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için herkesin incelediği ücretlerden biri. Yani çeyrek altın sosyal hayatta da kendine yer edinmiştir. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınıyor ve bunların dışında pek çok farklı nedenlerden hediye olarak verilebiliyor. Türkiye’de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle telaffuz ediliyor bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edeni olan söylenebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok arttığı zamanlarda ise gram altına olan ilgi ve istek çoğalmaktadır.