Türkiye ile Almanya aralarındaki kriz sürerken şu anda Almanya'dan yeni bir açıklama daha geldi. Alman Ekonomi Bakanlığı’nın Sözcüsü görevi yapan Katharina Dubel, Türkiye ile alakalı olarak alınacak olan başka önlemlerin hala değerlendirildiğini dile getirdi.

Sözcü Dubel açıklamasından sonra "Avrupa Birliği ortaklarımızla Türkiye'nin Gümrük Birliği anlaşmasının büyütmenin şu an içerisinde bulunduğumuz durum çerçevesinde anlamsız olacağı ya da anlamlı olacağını tartışmaktayız." ifadesinde bulundu.

Alman Sözcücü diğer yandan Türkiye'ye karşı yapılacak olan diğer önlemlerinde şu anda bile gözden geçirilmekte olduğunu dile getirdi.

ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE TURİST SELİ

Almanya Dışişleri Bakanı Sıgmar Gabriel, Büyükada'da kaos planı gerçekleştirirken basılan ve sözde aktivistler sebebiyle Türkiye'ye karşı tehdit dolu açıklamalar gerçekleştirmişti.Bu skandal olayın ardından Merkel ve ekibi Türkiye üzerinden kara propağanda oluşturmaya başlamıştı.

Alman yurtdaşlarına Türkiye'ye gitmemeleri konusunda uyarılar yapan Gabriel'i, Almanya Başbakanı Angela Merkel de desteklemişti.

Almanya hükümeti tarafından yapılan bu açıklamanın ardından, Almanya'nın tur operatörü grubu FTI Genel Müdürü Ralph Schiller, Alman Haber Ajansı'na demeç verdi.

“Türkiye’de bir kriz gözlemlemiyoruz.” diye belirten Schiller, "Türkiye'ye yönelik tatil satışlarında azalma yaşanmıyor.
Alman müşterilerde tedirginlik yok. Almanya - Türkiye arasındaki gerginlik bizi etkilemedi.

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller açıklamalarına göre Türkiye satışlarına bakıldığımızda mevcut kapasitenin neredeyse tamamı satıldı.Şuan boş yer yok turumuzda ekstradan turlar koyup Türkiye'ye seferlerimizi gerçekleştireceğiz dedi.

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller açıklamalarına göre bir önceki yıllara göre, rezarvasyonlarda çift haneli büyüme kaydedildi ve bu sene Türkiye'ye olan ilgi geçtiğimiz yıllarda yokdu Almanya-Türkiye krizi bizi hiç etkilemedi." ifadelerini kullandı.