Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki matbaa mürekkebi imalatı yapan bir fabrikanın depo bölümü sabah saat 05:00 aralarında henüz bilinmeyen bir sebep ile yangın çıktığı belirlendi. Hemen itfaiye ekiplerine haber veren görevliler, yangın büyüdükçe fabrikayı anında boşalttı. Kısa zamanda büyüyen alevler fabrikayı hemen hemen her yerini sardı yangın, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Organize Sanayi Bölgeleri’ndeki bir çok itfaiye ekibi müdahalede bulunduetti.

BÜYÜK PATLAMALAR OLUŞTU

Matbaa mürekkebi, solvent nitro denildi ve başka kimyasal maddeler bulunmasının sebebi ile bir zaman çoğalan alevler yangında zaman zaman patlamaya neden oldu. Soğutma çalışmalarına büyük güç sarf eden itfaiye ekipleri, yangın çevresinde ki diğer fabrikaların gelmemesi için büyük güvenlik önlemi alındı.

3 SAAT İÇERİSİNDE SÖNDÜRÜLDÜ

Fabrikanın içindeki kimyasal maddelerinden dolayı dev patlamalar ortaya çıkardı yangın, aşağı yukarı 3 saat içerisinde söndürüldü. Can kaybı ile yaralı olmayan fabrika yangını soğutulmasına devam edildiği söyleniyor.

EKMEK KAPISI KÜLE DÖNDÜ

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine bağlı matbaa mürekkep fabrikasının sabah saatleri içerisinde başlamış yangın, 30 itfaiye ekibi ile 3 saatlik müdahale sonrası kontrol altına alındı.