20 Kasım pazar günü yapılacak KPSS ortaöğretim sınavının saatinde değişiklik yapıldı. KPSS ortaöğretim sınavının saati ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile KPSS ortaöğretim oturumunun başlama saatinin 10.00 olarak değiştirildiği duyuruldu. 20 Kasım'da KPSS önlisans sınavına girecek olan adaylar ÖSYM'nin resmi web sayfasından TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav giriş belgelerine ulaşabilirler. Bu arada İstanbul'da hafta sonu yapılacak 2016 Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için kentteki tüm nüfus müdürlükleri açık tutulacak.

KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir "Bu sınav ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacak" derken "Trafik yoğunluğunu göz önüne alarak sınavın saatini 09.30'dan 10.00'a aldık. Ama hem görevlilere hem adaylara şunu söylemek isterim. O saatlerde daha önceki olağan trafiği düşünerek yola çıkanlar geç kalabilir, sınava yetişemeyebilir, mağdur olabilir. Dolayısıyla trafik durumunun dikkate alınması gerekir. Bunu özellikle adaylara duyurmak isterim. Sınav için erken saatte sınav yerinde olmalarını tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

KPSS 2016 ORTAÖĞRETİM GİRİŞ YERLERİ

20 Kasım 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS adaylarının sınavlara hangi salon, bina, sınıf ve sırada gireceği belirlenmiş olup, başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. 20 Kasım'da KPSS önlisans sınavına girecek olan adaylar ÖSYM'nin resmi web sayfasından TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

KPSS 2016 ORTAÖĞRETİM SINAVI TÜM DETAYLARI

Sınava başvuru işlemleri 24 Ağustos'a kadar yapılacak. Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi kartı-banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için ise 25 Ağustos saat 23.59'da sona erecek olup, başvuru süresi uzatılmayacak.

Nüfus müdürlüklerinde KPSS mesaisi

İstanbul'da hafta sonu yapılacak 2016 Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için kentteki tüm nüfus müdürlükleri açık tutulacak.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 20 Kasım Pazar günü adayların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kimliklerinin kayıp, çalıntı ya da unutulma ihtimalleri göz önünde tutularak tüm ilçelerde nüfus müdürlüklerinin açık tutulması kararı alındı.

Açıklamada, "Adaylar, ikametgah adreslerinin kayıtlı olduğu ilçeye bakılmaksızın sınav yerlerine ya da bulundukları muhite en yakın ilçe nüfus müdürlüklerinden 07.00 - 10.15 saatleri arası sınav giriş belgelerini ibraz ederek hizmet alabileceklerdir. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz." denildi.

KPSS'ye rekor katılım!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 20 Kasım Pazar günü Türkiye tarihinin de en büyük sınavı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim oturumunun yapılacağını belirterek, "2 yıl önceki aynı sınava başvuran aday sayısı 1 milyon 828 bin dolayında idi. Bu yıl da 2 milyon bandında bekliyorduk. Ancak 3 milyon 498 bin 335 aday başvurusu aldık. 542 bin 122 sınavgörevlisi hazır bulunacak." dedi. Kaynak:AA

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ edinmek için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ

ÖSYM'nin 2016 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ duyurusu için lütfen TIKLAYINIZ.