Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2 Nisan 2017 tarihinde yaptığı Yabancı Dil Sınav (YDS) sonuçları, ne zaman açıklanacak? YDS'ye giren binlerce öğrenci, bu sorunun cevabını merak ediyor. İşte 2017 YDS sonuçlarının açıklanma tarihi hakkında tüm merak edilenler...

2017 YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yayınladığı sınav takviminde Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçlarının 20 Nisan 2017 tarihinde açıklanacağını belirtti. Yabancı Dil Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM'nin aday işlemleri sistemine aday şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler. 

ÖĞRENCİLER HANGİ DİLLERDE SINAVA GİRDİLER

Öğrenciler, Arapça, Almanca, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rusça, Rumence, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinden sınava girdi.

YABANCI DİL SINAVI (YDS) NEDİR?

YDS, YÖK'ün talimatıyla ÖSYM tarafından ilk kez 7 Nisan 2013 Pazar günü yapılan merkezi bir sınavdır.

YDS SONUÇLARI KAÇ YIL GEÇERLİ OLACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) aldığı kararla YDS sonuçları kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresi olacak. Yabancı Dil Sınavı'nın geçerlilik süresini başvuru yapılan üniversiteler ve kurumlar belirleyecek. Sınavda alınacak puanlar, sınav tarihinden itibaren beş yıl geçerli olacak.