Tatil planı yapan veliler ve öğreciler, okulların ne zaman kapancağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların tatil olması ile ilgili planlamayı açıkladı. Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) okulların tatil olması ile ilgili yaptığı o açıklama...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre, okullar 9 Haziran 2017 Cuma günü kapanacak. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül Pazartesi günü, açılacak.

YAZ TATİLİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ''Yaz tatilini kaldırma gibi bir niyetimiz yok. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir şekilde vermek istiyoruz'' ifadesini kullandı.

Yaz tatilleriyle alakalı MEB'ten gelen açıklama: ''Öğrencilerimize çağın gerektirmiş olduğu bütün bilgileri vermeyi amaç edindik. Ancak eğitim süresini kısaltmadan, vermiş olduğumuz tatil süresi içerisinde eğitimi, etkili ve en özünü vermeyi gaye ediniyoruz. Yaz tatilini kaldırma gibi bir niyetimiz yok. Ancak yaz tatşlini öğrencilerimize etkin bir şekilde vermek istiyoruz. Birçok yerde okul döneminde olduğu gibi, yaz tatillerinde de destekleme eğitimleri veriyoruz. Tatilleri daha etkin bir şekilde kullanmak için de yeni bir çalışmamız var. Daha iyiyi yakalamak için çalışmaya devam edeceğiz. 1930'lardaki sistemi kullanmaya devam.'' dedi.