Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin şehir içi ve şehirler arası isteğe bağlı yer değiştirmelerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

YER DEĞİŞİKLİĞİ ATAMALARI 14 EYLÜL'DE

Yer değişikliği yapılan öğretmenlerin en geç 30 Eylül’den sonra göreve başlamaları gerekecek. Göreve başlamayan öğretmenlerin atamaları geçersiz sayılacak.

Öğretmenler, yer değişikliği için başvurularında en fazla 40 eğitim kurumu yazabilecek. Yer değişikliği başvurusu yapan öğretmenlerin hizmet puanları, 12 Eylül 2017 tarihi göz önüne alınarak değerlendirilecek.

Yer değiştirme başvuruları 08-12 Eylül 2017 arasında yapılacak, atamalar ise 14 Eylül 2017’de, ataması gerçekleştirilen ilişik kesme işlemleri de 15 -20 Eylül 2017 tarihleri arasında olacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2018’DE GERÇEKLEŞECEK

Yılmaz vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra orada bulunan bir basın görevlisinin öğretmen atamasına hakkında sorduğu sorusuna ilişkin ‘2018 yılında öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz’ yanıtını verdi.

‘MECLİS'TEN ÇIKACAK BÜTÇE BEKLENİYOR’

Yılmaz en yakın atamaların niçin 2018 yılında yapılacağına yönelik ise Meclis'te hazırlanacak bütçenin ardından değerlendirme yapılacağını ve alım sayısının buna göre belirleneceğini ifade ederek:

‘Bütçe Meclise sunulsun. Meclis'in belirleyeceği rakamlar göz önüne alınarak 2018 yılında öğretmen atamasını yapacağız.’ açıklamasında bulundu.