Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından öğrencilere sağlanan burs ve öğrenim kredi başvuruları için süreç 12 Ekim’de sonlandırıldı. Ancak sonuçların açıklanacağı tarihe yönelik net bir açıklamada bulunulmadı. Burs ve öğrenim kredisi için başvuru yapan adaylar “KYK başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Öğrencilerin merakını giderecek açıklamalar ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan geldi. KYK burs sonuçları için yapılan çalışmalarda sona yaklaştıklarının bilgisini veren Kılıç “Tarih veremiyorum ama bu ay içinde bitecek.” dedi.

KYK SONUÇLARI GENELDE NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Geçtiğimiz yıllara bakıldığında Kredi ve Yurtlar Kurumu başvurularının iki hafta içerisinde açıklandığı görülmektedir ancak sonuçların açıklanma süreci katılım oranına göre değişmektedir.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Sonuçlar KYK’nın resmi internet sitesi üzerindeki sonuç sayfası üzerinden üzerinden erişime açılıyor. Ancak KYK burs başvuru sonuçlarına göre burs ya da kredi almaya hak kazanamayan öğrencilere ise herhangi bir bilgi verilmeyecek.

KYK BURS BAŞVURULARI AÇIKLANDIĞINDA BU ADRESTE OLACAK

KİMLER KYK BURSU YA DA KREDİ ALABİLİYOR?

KYK burs başvuru sonuçlarında kimilerine burs kimilerine ise kredi çıkmaktadır. Burada farklıları belirleyen ise çeşitli nedenler olabilir. Ancak KYK bursu başvurusunda en önemli ayrıntı bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesidir. Verilen beyanların yanlış veya eksik çıkması durumunda burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilmektedir. Kaynak: Hürriyet