Donanımı ve tecrübesiyle üniversite öğrencilerine ve adaylarına ışık tutan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doktor Mustafa Aydın, öğrenci adayları ve gençler için çok önemli bir demeç verdi.

Doktor Mustafa Aydın demecinde, Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu İstanbul Aydın Üniversitesi için, "Türkiye'nin en çok tercih edilen üniversitesiyiz" dedi. İstanbul Aydın Üniversitesiyle ilgili detaylı bilgiler de veren Doktor Mustafa Aydın, "okulumuzun 41 bin öğrencisi, 40 bin mezunu var. 8 ayrı dil konuşan, 4 bin 500 yabancı öğrenci eğitim görüyor.” Şeklinde konuştu.

Öğrenci adaylarına altın tavsiyelerde bulunan Dr. Mustafa Aydın, üniversite adaylarının tercih döneminde üniversiteleri mutlaka gezip, yerinde görmeleri gerektiğini ve tercihini ondan sonra yapmalarının daha doğru olacağına vurgu yaptı.

Bu konudaki görüşlerini dile getiren Dr. Mustafa Aydın, “Seçilen meslekle düşünülen bölüm arasında organik bağ olması gerekir. Gençler tercihlerini üniversiteleri görmeden yapmamalı ve öğrenci odaklı üniversiteleri tercih etmeli.” Dedi.