Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM için New York’ta bulunuyor. BM Genel Kurulunda konuşmasının ardından otele dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan orada bulunan gazetecilere önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEOG uygulamasının kaldırıldığını haber verdi. TEOG sınavının yerine gelecek sistemde çocukların daha rahat edeceğini belirten Cumhurbaşkanı, ‘Bu konu hakkında çocuklarımızı bindirilmiş kıtalar olarak nitelendirmeyi bir kenara bırakıyoruz. Bu sınav için evlatlarımızın bitmesini, tükenmesini daha fazla görmeyeceğiz.’ dedi.

SIRA ÜNİVERSİTELERE GELECEK

Basın mensuplarından gelen, üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili bir değişiklik olup olmayacağı sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Sıra ona da gelecek, o konuda da çalışılıyor.’ şeklinde konuştu.

BU YIL TEOG YOK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile milyonlarca öğrencinin beklediği bu yıl TEOG sınavı olup olmayacağına ilişkin soru açıklığa kavuştu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG tartışmalarına son noktayı koyarak, ‘Bu yıl TEOG sınavı olmayacak.’ dedi.

MEB HAREKETE GEÇTİ

Milli Eğitim Bakanlığı uzun bir zamandır, TEOG’un kaldırılması üzerine çalışmalar yapıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu sınav ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra bu sene TEOG sınavının yapılması imkansız gibi görülüyor.

Cumhurbaşkanı, bu sınavın kaldırılmasının basit bir mesele olduğunu bunun için çalışmaların zaman kaybedilmeden başlanması gerektiğini belirtmişti.