Milyonlarca memur adayının gireceği 2017 KPSS sınav giriş belgesi erişime açıldı mı? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giriş yerleri merak konusu oldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 11 Mayıs perşembe günü itibariyle Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) giriş yerleri açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girecek olan miyonlarca memur adaylarının, sınav giriş belgesine ulaşmak için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi olan AİS'e T.C. Kimlik No ve Aday şifreleriyle giriş yapması gerekiyor. Daha sonra sol menüde yer alan seçeneklerden Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için sınav giriş belgesi alabilecekler.

2017 KPSS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 pazar günü yapılacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav sonuçları ise 16 Haziran Cuma günü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanacak.

2017 KPSS SINAVINDA YANINIZDA OLMASI GEREKENLER

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek olan memur adayları, T.C kimlik belgeleriyle birlikte gelmeli. Kimlik belgelerinde T.C kimlik numarası mutlaka olmalıdır. Numarası olmayan adaylar sınava kabul edilmeyecektir. 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan memurluk sınavı'nda nüfus müdürlüklerin açık olması bekleniyor. Ayrıca adayların kimliğindeki fotoğrafın yeni çekilmiş olması gerekmektedir.