'Güçlü Türkiye' için 16 Nisan Pazar günü halk oylaması referandumunda sandıkların başında görevli olarak bekleyecek olan öğretmenlerin yoğun mesaisi ve okullarının düzeninin bozulması sebebleriyle, 17 Nisan pazartesi günü okullar tatil ilan edildi. Peki lise ve üniversite öğrencileri için de bu tatil kuralı geçerli olacak mı? İşte binlerce öğrencinin dört gözle merak ettiği o sorunun cevabı...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ''16 Nisan halk oylaması referandumu yapıyoruz, sandıkların başında birçok öğretmenimiz görev alacak. Sayımların doğru ve sağlıklı olabilmesi için, yapılacak olan itirazların da yine sağlıklı bir şekilde sonuçlanabilmesi için, aynı zamanda okullarımızda düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirebilmesi için Başbakanımız Binali Yıldırım'ın talimatıyla 17 Nisan Pazartesi gününü tatil ilan etme kararı aldık'' açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yaptığı bu açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 17 Nisan pazartesi günü ilk, orta ve liselerde okullar tatil olacak... Ancak binlerce üniversite öğrencisi tarafından merak edilen 17 Nisan'da okullar tatil mi? sorusu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.