Kongre üyesi Armando Arias bulunmuş olduğu beyanda, olayda 4 muhalif milletvekilinin yaralandığını ifade ederek, "Bu durumlardan dolayı, her gün ülkemizi biraz daha kaybettiğimizi görmekten daha çok acıtmadı." şeklinde yorumda bulundu.

KÜRESEL GÜÇLER, BİZİ ETKİLEMEYE ÇALIŞMAKTA

Sabah vakitlerinde Başbakan Yardımcısı olan Tareck El Aissami parlamentoyu ziyaret ederek, ülkesinin İspanya' dan bağımsızlık günü kutlamaları adına bir konuşma yaptı. El Aissami yapmış olduğu konuşmada, küresel güçlerin bir kez daha Venezuela' yı etkisi altına almaya çalıştığını ifade etti.

HÜKÜMET YANLILARI, MUHALEFET VEKİLLERİNE SALDIRDI

El Aissami' nin meclisten ayrılmasından sonra parlamento binası önüne gelerek slogan atan hükümet yanlıları ilerleyen saatlerde binaya girerek, tahta sopalar ve metal çubuklarla muhalefet milletvekillerine saldırdı. Muhalefetten 4 milletvekilinin yaralanmasına rağmen, ülkede anayasanın yeniden yazılmasına ilişkin sembolik bir referandum yapılmasına yönelik plan onaylandı. 

PROTESTO VE ÇATIŞMALARDA 80'DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

Venezuela' da, Maduro hükümetine karşı nisan başından bu yana devam eden protestolarda yaşamını yitirenlerin sayısı 80'i aştı. Maduro, muhalefet, aşırı sağcı radikaller ve suç çetelerinin iş birliği içinde şiddeti körüklediğini savunuyor. Muhalefet de ölümlerden orantısız güç kullanan güvenlik kuvvetlerini ve hükümet yanlısı milisleri sorumlu tutuyor.