Yok artık dedirten olay! Columbia Nehri'nde oyun oynayan golfçüler, çıkan yangını umursamayıp oyunlarına devam etti. ABD'de Harvey tropikal fırtınası nedeniyle 56 farklı bölgede meydana gelen orman yangınlarıyla mücadele ediliyor. Ülke bu haldeyken Oregon eyaletindeki Beacon Rock golf merkezinde golfçülerin arkalarında devam eden yangına rağmen oyunlarına devam etmesi ise 'Yok artık' dedirtti.

Amerika'nın kuzeybatısındaki Oregon eyaletinde Eagle Creek yangını 33 bin dönümlük araziyi tahrip ederken çekilen bir fotoğraf yangına dair en çok konuşulan kareler arasına girdi. Pazartesi günü Columbia Nehri'nin karşısında çekilen ve çarşamba günü Facebook’a düşen fotoğrafta golfçüler dev yangını umursamadan oyunlarına devam ediyordu.

Reuters'in de servis ettiği fotoğraflar hakkında Beacon Rock Golf Merkezi'nin yöneticisi Mark Mayfield, yaptığı açıklamada yüzlerce kişiyi evlerinden tahliye edilmeye zorlayan yangın esnasında golfçülerin bu kadar rahat davranabilmesini “Columbia Nehri'nin yangınla aralarında tampon bölge görevi görmesi” ile açıkladı. Golfçülerin böylesi bir durumda dahi keyiflerini bozmamasına dair gösterilen tepkilere değinen Mayfield, “Halen golf oynamaya nasıl devam edebilirler” şeklinde eleştiriler olduğunu söyledi.