G-20 Liderler Zirvesi'ne bu sene Alman Başbakanı Angela Merkel ev sahipliği üstlendi. Zirveye katılan liderler ilk toplantıdan sonra aile fotoğrafı çektirdi.

İLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

En dikkat çeken ise ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında yaşanılan ikili görüşme oldu. Trump'ın ABD başkanı seçilmesinin üzerinden yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen iki ülke lideri, ilk defa yüz yüze görüştü.

G20 KARŞITI EYLEMCİLERE POLİS SERT MÜDAHALERDE BULUNDU

Zirveye karşı "Welcome to Hell" (Cehenneme hoş geldiniz) sloganı ile Fischmarkt Meydanı' nda buluşan eylemciler daha sonra protesto eylemlerine başladı.

POLİS YÜRÜYÜŞÜ DURDURDU

Hamburg polisi, göstericilerin içinde yüzünü kapatan bine yakın kişinin olduğunu sebebi ile yürüyüşü durdurdu. Polisin hoparlörler ile yaptığı, yüzlerini açma çağrısına uymayan eylemciler polise maytap, taş, şişe ve çeşitli cisimler fırlattı.

 GÖSTERİLERDE 12 BİN KİŞİ VAR

Hamburg polisinin, resmi Twitter hesabından gelen paylaşımda ise ara sokaklara kaçan göstericilerin çeşitli nesneleri ateşe verdikleri ikazında bulunularak, olaya dair alakası olmayan vatandaşların olay yerinden ayrılmaları istendi.
Polis, gösteriye 12 bin kişinin katıldığını açıkladı.